Spółka zależna jednego z głównych market makerów, Jump Trading, Tai Mo Shan, złożyła pozew przeciwko funduszowi hedgingowemu Alameda Research, powiązanemu z bankructwem kryptogiełdy FTX, domagając się zwrotu 264 milionów dolarów. Pozew dotyczy niewykonanego zobowiązania do udzielenia pożyczki w postaci natywnych tokenów decentralizowanej giełdy Serum (SRM), działającej na bazie blockchaina Solana.
Szczegóły i tło pozwu
Jesienią 2020 roku Jump Trading ogłosił inwestycje w Serum i stał się jej partnerem market makerem. W listopadzie 2022 roku Serum znalazło się w kryzysie i zmuszone było zamknąć działalność z powodu upadku FTX. Zespół Serum potwierdził zamknięcie projektu, tłumacząc, że napotkał poważne trudności z powodu upadku FTX.
Wymagania i ocena strat
Tai Mo Shan twierdzi, że Alameda Research jest winna ponad 264 miliony dolarów za 800 milionów tokenów SRM. Kwota pozwu została określona na podstawie rynkowej ceny SRM. Obecnie cena SRM spadła, co stanowi spadek o 4% w ciągu doby.
Kwestionowanie i potencjalne konsekwencje
Prawnicy FTX odrzucili pozew, twierdząc, że pożyczka nie została udzielona. Walka prawna może mieć poważne konsekwencje dla zaangażowanych stron oraz rynek kryptowalutowy.
Podsumowanie i aktualne wydarzenia: Ten pozew to tylko jedno z wielu skutków upadku FTX. Bankructwo FTX doprowadziło również do zakończenia działalności platformy kryptoinwestycyjnej Yield App, co podkreśla niestabilność w świecie kryptowalut.